„Každý den strávený v MŠ je pro děti radostnou událostí a zdrojem dobrých základů do života.”
MŠ Gemerská

Úvod » O školce

O školce

Mateřská škola Gemerská, příspěvková organizace je škola s dlouhodobou tradicí. Byla postavena v roce 1968 jako účelová stavba mateřská škola - jesle, v roce 1993 byly jesle zrušeny a byla zde přemístěna Mateřská škola Vítězná v Litovli. Budova mateřské školy je uprostřed rozlehlé zahrady a je vystavěna do tvaru písmene „U“. V první části se nachází kancelář vedení školy, tři oddělení s ložnicemi na patře, šatny a sociální zařízení. V druhé části potom dvě třídy mateřské školy adaptované po jeslích. V zadní části jsou provozní místnosti, prádelna a stálá tělocvična. V prostorné zahradě se nachází asfaltové hřiště, čtyři pískoviště, travnatá plocha vybavená želenými a dřevěnými průlezkami a velký dřevěný altán. Všechny tyto prostory jsou využívány k činnostem dětí, hlavně v letním období.

Kolektiv MŠ Gemerská

AP. Hana Koterová

uklízečka Miroslava Pravdová

MŠ Kollárova

Od roku 2002 je součástí naší mateřské školy Gemerská i dvoutřídní Mateřská škola Kollárova v Litovli, která byla původně soukromou vilou a postupně prošla úpravami pro potřeby mateřské školy. K budově patří velká zahrada pro rekreační pobyt dětí a v roce 2009 prošla celkovou rekonstrukcí a je vybavena moderními herními prvky. Budova je jednopatrová s podkrovím, v přízemí je výdejna stravy, dvě jídelny, šatna, herna pro děti a sociální zařízení. V prvním patře je druhá herna, šatna, ložnice a sociální zařízení.

Kolektiv MŠ Kollárova
VI. oddělení - Čmeláčci Ivana Štýbnarová